Strona główna » Kuchnia do biura

Kuchnia do biura, kuchnia biurowa – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę

Idealne biuro nie istnieje bez kuchni, w której pracownicy nie tylko spożywają posiłki, ale również spotykają się, wymieniają poglądy i nierzadko wpadają na wspaniałe pomysły i rozwiązania. Kuchnia w biurze to doskonałe miejsce na wypicie porannej kawy i złapanie energii na cały dzień, a także na spotkanie lunchowe, podczas którego można bardziej zintegrować się z innymi pracownikami i przełożonymi.
Zatem nowoczesna kuchnia biurowa to coś więcej niż tylko meble kuchenne. To design, który zapewnia komfort rozmów, inspiruje i zapewnia przyjemny czas.

Funkcjonalne kuchnie do biura

Oczywiście podstawą kuchni w biurze jest możliwość przyrządzenia kawy lub herbaty, a także podgrzania posiłku. Nierzadko kuchnie biurowe mają takie samo wyposażenie jak kuchnia domowa. Z jednej strony przecież pełnią tę samą funkcję, z drugiej pozwalają poczuć się przyjemnie, jak w domu. 

Zatem w kuchni w biurze nie powinno zabraknąć ekspresu do kawy, czajnika bezprzewodowego, urządzeń do podgrzania posiłków (mikrofalówka lub płyta grzewcza), zmywarki, lodówki oraz szafek do przechowywania naczyń. Ważne, aby urządzenia kuchenne i szafki były zaprojektowane w odpowiednich odległościach od siebie i w miejscach, które nie będą utrudniać swobodnej komunikacji.

Coraz częściej w kuchniach biurowych zostaje wydzielony specjalny kącik kawowy. Wyposażony w dobrej jakości ekspres do kawy, umożliwiający szybkie przyrządzenie tego napoju. Nierzadko jest to specjalnie zaprojektowana strefa kawowa z kilkoma ekspresami, która pozwala poczuć się jak w nietuzinkowej kawiarni, czy też odbyć inspirującą rozmowę z kolegami z pracy.

Aneks kuchenny czy rozbudowana kuchnia w biurze

Wielkość kuchni biurowej najczęściej jest wynikiem ilości pracowników, którzy będą z niej korzystać. Wiadomo, że w kilkuosobowej firmie nawet niewielki aneks kuchenny będzie wystarczający. Istotne jest, aby zapewnił możliwość spożycia ciepłego napoju i posiłku oraz drobne przechowywanie. Jednakże nawet taki mały kompleks kuchenny w biurze może mieć ciekawy design i zapewnić właściwy wizerunek firmy. 

W dużej firmie zazwyczaj realizuje się większe zabudowy kuchenne, które zapewnią pracownikom komfortowe korzystanie z zasobów kuchennych. Wówczas oprócz dużej kuchni mamy wygospodarowany odpowiedni obszar przeznaczony na spożywanie posiłków oraz nierzadko wyodrębnione kąciki kawowe.

Wybierz kuchnię, która pasuje do wizerunku Twojej firmy

Kuchnia biurowa, wpływa na budowanie wizerunku firmy w oczach pracowników i gości przybywających do firmy.  Styl takiej kuchni, jej wykonanie, dostępne sprzęty, czystość, design, wywołują określone wrażenie. Dobrze jeśli jest ono spójne z tym, jak firma chciałaby być postrzegana i oceniana. 

Oprócz podstawowej zabudowy w kuchni biurowej można poszaleć z wszelkiego rodzaju grafikami na ścianach, panelami dzielącymi przestrzeń, designerskimi stołami i siedziskami. Można zdecydować się na nietuzinkową aranżację strefy jadalnianej z wykorzystaniem paneli ściennych, designerskich mebli, a nawet implementację roślin, które idealnie wkomponują się w biuro i ożywią przestrzeń.

Przy wyborze mebli kuchennych do biura warto zwrócić uwagę na ich jakość. Wielokrotne korzystanie z mebli i urządzeń wymaga aby były one trwałe, wytrzymałe i wykorzystywały dostępne funkcjonalne rozwiązania jak np. ciche domykanie drzwi i szuflad, oświetlenie powierzchni roboczej, wysokiej jakości płyty meblowe wytrzymałe na ewentualny kontakt z wodą i żywnością.

Jeśli nie masz pomysłu na aranżację kuchni do biura to chętnie przygotujemy projekt i zapewnimy realizację. Dzięki naszemu doświadczeniu oferujemy rozwiązania, które są wyróżniające, niebanalne i oczywiście wysokiej jakości. Przygotowany przez nas projekt jest zawsze dostosowany do wymagań i oczekiwań klienta oraz bierze pod uwagę możliwości techniczne przestrzeni przeznaczonej na kuchnię w biurze.

Kuchnia w biurze z myślą o ekologii

Dbałość o środowisko i ograniczanie śladu węglowego to zarówno cele firmowe jak i nasze prywatne. Dlatego coraz częściej zwracamy uwagę, aby kuchnie były wykonane z naturalnych materiałów, które mogą podlegać recyklingowi lub takich, które pochodzą z recyklingu. Wykorzystane sprzęty powinny być jak najbardziej energooszczędne, minimalizując zużycie prądu. 

W kuchni biurowej, odpowiadającej współczesnym trendom, nie może zabraknąć właściwych pojemników, zapewniających segregację odpadów.

Modna kuchnia w biurze

W kuchni biurowej powinno być funkcjonalnie, wygodnie ale także modnie. Pracownicy lubią wnętrza, które odpowiadają na współczesne trendy, wykorzystują nowoczesne rozwiązania i kolory. Zdecydowanie warto zainwestować i stworzyć taką kuchnię w miejscu pracy, która będzie czymś więcej niż tylko miejscem spożywania posiłków. Niech będzie designersko, jakościowo, kreatywnie i inspirująco. Modna kuchnia może być doskonałym magnesem dla utrzymania, a nawet rozwoju pracowników.

Szukasz kuchni do swojego biura?

Skontaktuj się z nami i opowiedz co możemy dla Ciebie zrobić