Strona główna » Meble akustyczne

Meble akustyczne

Hałas panujący w biurze może negatywnie wpływać zarówno na efektywność, jak i komfort pracy. Z takim problemem najczęściej borykają się pracownicy w biurach typu open space, gdzie wszechobecny gwar powoduje dekoncentrację i rozkojarzenie, ale też bywa utrudnieniem podczas rozmów telefonicznych z kontrahentami czy klientami. W BKCONCEPT znamy jednak jego rozwiązanie – są nim wysokiej jakości meble akustyczne, które pozwalają stworzyć komfortowe warunki do pracy w przestrzeniach biurowych o najróżniejszym układzie.

Meble akustyczne – w trosce o wydajność i komfort pracy

Choć przestrzeń biurowa typu open space ma szereg zalet, rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. W pomieszczeniach, w których na co dzień znajduje się kilkanaście czy niekiedy nawet kilkadziesiąt osób, nietrudno o harmider. Rozmowy telefoniczne czy konsultacje między pracownikami generują mniejszy lub większy hałas, który na dłuższą metę przyczynia się do zmniejszenia koncentracji, co z kolei odbija się na wydajności i efektywności pracy. By poprawić akustykę w biurze, warto wyposażyć je w meble akustyczne, które zwiększą zarówno komfort przebywania w pomieszczeniu, jak i samej pracy.

Systemy mebli akustycznych – budki akustyczne do rozmów i wyciszenia

Ofertę mebli akustycznych tworzą między innymi budki akustyczne, które można spotkać nie tylko w biurach, ale także na lotniskach, dworcach czy w centrach handlowych. Akustyczne budki telefoniczne pozwalają na przeprowadzanie rozmów służbowych czy uczestnictwo w wideokonferencjach w optymalnych warunkach, a jednocześnie bez rozpraszania innych pracowników. Co więcej, budka akustyczna może również pełnić funkcję strefy relaksu i wyciszenia – szczególnie gdy strefa chillout w biurze nie jest wyznaczona.

W niektórych przypadkach ciekawe rozwiązanie stanowią też wieloosobowe budki akustyczne, gdzie pracownicy mogą ze sobą porozmawiać, przeprowadzić konferencję, wideokonferencję czy prezentację w komfortowych warunkach, nie przeszkadzając innym pracownikom i nie ograniczając ich swobody. Budki telefoniczne czy budki akustyczne dostępne są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, są wykonywane z wielu materiałów wykończeniowych oraz można je wyposażyć w rozmaite elementy dodatkowe – tak, by spełniały potrzeby pracowników oraz pasowały do stylistyki danego wnętrza.

Meble akustyczne w ofercie BKCONCEPT:

Panele akustyczne – dopełnienie mebli akustycznych

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli poprawić akustykę w biurze, są panele akustyczne. Specjalnie zaprojektowane panele pomagają zarówno redukować hałas dobiegający z otoczenia, jak i kontrolować echa wewnątrz pomieszczenia, zapewniając zarazem poczucie prywatności. Dzięki temu przyczyniają się do podniesienia jakości rozmów i koncentracji pracowników, tym samym doskonale sprawdzając się w przestrzeniach biurowych. Jednak to, czy panele akustyczne będą właściwie spełniać swoją funkcję, zależy od kilku czynników: wielkości pomieszczenia, rodzaju powierzchni czy ustawienia mebli biurowych. Wybierając panele akustyczne, warto więc skorzystać z profesjonalnego wsparcia i doradztwa specjalistów z BKCONCEPT, z którymi znajdziesz najlepsze rozwiązanie do Twojego biura.

Nie tylko meble akustyczne – sprawdź dodatkową ofertę!

Oprócz mebli akustycznych rozpraszające dźwięki w pomieszczeniach biurowych mogą pomóc wyciszyć także dodatkowe elementy, jak oświetlenie akustyczne czy akcesoria akustyczne. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami mebli i wyposażenia biurowego, z BKCONCEPT wybierzesz rozwiązania najlepiej wpisujące się w Twoje oczekiwania, znajdujące zastosowanie w Twoim biurze oraz idealnie współgrające z charakterem firmy.

Szukasz mebli akustycznych do biura?

Skontaktuj się z nami i opowiedz, co możemy dla Ciebie zrobić