Strona główna » Strefa chillout w biurze

Strefa chillout w biurze

Strefa chillout – znana też jako chillout room czy po prostu strefa relaksu – to przestrzeń, której nie powinno zabraknąć w żadnym nowoczesnym biurze. Jest to szczególnie istotne w branżach, w których kluczową rolę odgrywają kreatywność i twórcze myślenie, ponieważ praca o takim charakterze przynosi najlepsze rezultaty, gdy odbywa się w cyklach. Zadbaj o efektywność pracy swojego zespołu i stwórz idealną strefę relaksu w biurze z BKCONCEPT!

Chillout room w pracy – podaruj swoim pracownikom chwile relaksu

W nowoczesnym, odpowiednio urządzonym biurze powinny znajdować się części do pracy indywidualnej, wspólnej oraz odpoczynku. Tę ostatnią funkcję pełnią strefy chillout, które pozwalają zrelaksować się i zregenerować umysł po okresie intensywnego wysiłku. W przeciwnym razie pracownik może borykać się ze spadkiem energii oraz trudnościami ze zmobilizowaniem się do dalszego działania, przez co wykonywanie codziennych obowiązków jest nie tylko męczące, ale przede wszystkim nieefektywne.

Strefy relaksu to specjalnie wydzielone pomieszczenia w przestrzeniach biurowych, które umożliwiają oderwanie się zarówno od wytężonej pracy, jak i hałasu, wszechobecnego zwłaszcza w biurach typu open space. W chillout roomie pracownik może liczyć na chwilę wytchnienia, wyciszenia i odprężenia, co pozwoli mu z nową energią wrócić do realizacji zadań. W strefie relaksu na pracowników czeka zwykle więcej możliwości spędzenia przerwy – mogą posłuchać ulubionej muzyki lub pograć w lotki czy piłkarzyki.

Wbrew pozorom jednak urządzanie strefy chillout nie jest zadaniem łatwym. Warto przeznaczyć na to przestrzeń biurową, która ma dostęp do naturalnego światła, a jej aranżacja powinna być przytulna, dająca poczucie spokoju i odprężenia, ale również możliwość zmiany pozycji ciała. Spędzanie kilku godzin każdego dnia w pozycji siedzącej nie jest korzystne dla organizmu, dlatego z myślą o komforcie pracowników należy zadbać nie tylko o ergonomiczne biurka czy fotele biurowe, ale także meble wypoczynkowe.

Strefa relaksu w biurze – meble, których nie może w niej zabraknąć

Urządzając strefę chillout razem z BKCONCEPT, możesz mieć pewność, że stworzysz pokój relaksu w biurze, który stanie się prawdziwą oazą dla Twoich pracowników. My wiemy, czego nie powinno w niej zabraknąć.

Podstawowym elementem wyposażenie strefy chilloutu są komfortowe kanapy i sofy. Mogą mieć one najrozmaitsze kształty, kolory i wzory – różnorodność dostępnych modeli jest tak ogromna, że niewątpliwie dobierzesz wariant, który wpisuje się w Twój gust, wizerunek firmy i aranżację przestrzeni biurowej. Warto zadbać jednak o jakość i trwałość materiałów wykorzystanych do produkcji mebli – zapewne będą one intensywnie użytkowane, więc decydując się na wysokogatunkowe tkaniny, zyskujemy znacznie dłuższą żywotność wyposażenia.

Strefa chillout w biurze to także wygodne fotele. Podobnie jak sofy i kanapy, fotele do strefy relaksu w pracy mogą przybierać najróżniejsze formy. Z podnóżkiem, uszaki, z podłokietnikami lub bez czy rozkładane – możliwości jest mnóstwo, dlatego z pewnością znajdziesz opcję, która najlepiej będzie pasować do Twojego chillout roomu. Ciekawym rozwiązaniem są także pufy – zarówno te niewielkie, tradycyjne, jak i duże siedziska worki, na których z powodzeniem można się położyć. Pracownicy w czasie przerwy docenią też hamaki, które – mimo licznych obowiązków – pozwolą zmienić otoczenie i odciąć się myślami od codzienności.

Meble biurowe w ofercie BKCONCEPT:

Meble do strefy relaksu – powrót do pracy z nowymi siłami

W ramach aranżacji pokoju relaksu część pomieszczenia można również przeznaczyć na strefę jadalnianą. Wspólne spożywanie posiłków nie tylko daje energię do dalszej pracy, ale także integruje pracowników – a zgrany zespół jest w dzisiejszych czasach ogromną wartością. Jak urządzić taką przestrzeń? Pomocne w tym będą między innymi wysokie stoły oraz hokery, przy których pracownicy będą mogli zjeść lunch czy obiad w komfortowych warunkach. Pomieszczenie można też wyposażyć w stoliki kawowe, przy których można zrobić sobie krótką przerwę na pogawędkę ze współpracownikiem przy kubku ulubionego napoju.

Najlepsze pomysły rodzą się w strefie chillout!

Często można spotkać się z twierdzeniem, że najlepsze pomysły powstają niejako przy okazji – na przykład, gdy pozwolimy sobie na relaks i chwilę wytchnienia. Nic więc dziwnego, że pracodawca w nowoczesnym biurze dba o dobre samopoczucie swoich pracowników, oddając do ich dyspozycji właśnie chillout roomy. Strefa relaksu w biurze, dająca możliwość odpoczynku, w tym w postaci drobnej aktywności fizycznej, sprawi nie tylko, że pracownicy będą w stanie pracować wydajnie, efektywnie i na najwyższych obrotach. Przede wszystkim wykonywanie codziennych obowiązków będzie dawało im pożądaną w pracy satysfakcję.

Szukasz mebli do strefy relaksu w biurze?

Skontaktuj się z nami i opowiedz, co możemy dla Ciebie zrobić