Strona główna » Meble biurowe » Fotele biurowe

Fotele biurowe

Fotele i krzesła biurowe to obowiązkowy element wyposażenia każdego biura, który powinien zapewniać komfort podczas nierzadko kilkugodzinnej pracy w pozycji siedzącej. Właśnie z tego powodu tak istotny jest dobór właściwego fotela, który będzie miał wielowymiarowy zakres regulacji, zapewni swobodę ruchów oraz wygodę na odpowiednim poziomie. W BKCONCEPT pomożemy Ci dobrać najlepszy fotel obrotowy lub tradycyjny, który spełni Twoje oczekiwania i będzie miał pozytywny wpływ na ergonomię pracy.

Fotele i krzesła biurowe – wybór dobry dla Twojego zdrowia

Temat dostosowania miejsca pracy do zasad ergonomii nabiera coraz większego znaczenia z prostej przyczyny – spędzanie kilku godzin przy biurku każdego dnia w pozycji siedzącej nie jest korzystne dla naszego organizmu. Zbyt długie siedzenie, przyjmowanie niewłaściwej pozycji podczas siedzenia może prowadzić do dolegliwości w obrębie kręgosłupa i negatywnie wpływać na inne partie naszego ciała. Pracownicy biurowi często skarżą się na bóle głowy i pleców oraz napięcie w karku i ramionach.

W rozwiązaniu tego typu problemów zdrowotnych pomoże nie tylko większa dawka ruchu – rozwiązaniem są również ergonomiczne fotele biurowe. Prawidłowe ustawienie krzesła biurowego, zapewnienie zdrowej pozycji siedzącej oraz włączenie większej dawki aktywności do codziennego życia mogą pomóc uniknąć tego typu dolegliwości. Wysokiej jakości zarówno fotel obrotowy, jak i o tradycyjnej konstrukcji będzie wspierał i wywoływał ruchy podczas siedzenia, tym samym poprawiając zdrowie osoby siedzącej.

Ergonomiczne krzesła biurowe – postaw na jakość!

Krzesła i fotele biurowe dobre dla zdrowia i bezpieczne dla kręgosłupa wyróżniają się kilkoma cechami, które mają na celu zapewnić użytkownikowi wygodę i wsparcie podczas długotrwałego siedzenia. Oto kilka cech charakterystycznych dla ergonomicznego fotela biurowego:

  • pozwala na dostosowanie wysokości i głębokości siedziska do indywidualnych preferencji użytkownika oraz umożliwia, aby stopy były płasko na podłodze lub na podstawce;
  • jest wyposażony w regulowane oparcie, które umożliwia dostosowanie jego nachylenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Możliwość dostosowania kąta nachylenia pozwala utrzymać prawidłową postawę pleców;
  • oferuje funkcję zmiany kąta nachylenia oparcia w kilku kierunkach. Jest to jeszcze bardziej ergonomiczna opcja, gdyż mobilizuje naturalną elastyczność bioder, stymuluje mięśnie głęboko w plecach i aktywuje całe ciało;
  • zapewnia podparcie lędźwiowe, które daje wsparcie dla krzywizny dolnej części pleców. Dobra regulacja pozwala dostosować podparcie do konkretnej krzywizny kręgosłupa;
  • podłokietniki o regulowanej wysokości i szerokości pozwalają na dostosowanie ich do wysokości stołu oraz preferencji użytkownika. Poprawiają one postawę i zapobiegają napięciu w ramionach i szyi.

Ergonomiczny fotel biurowy powinien mieć dobrze wyprofilowane, miękkie siedzisko i oparcie, które zapewniają wygodę podczas długotrwałego siedzenia. Może również posiadać specjalne warstwy amortyzujące, które redukują nacisk na kości i mięśnie. Ważne jest, aby fotel był wykonany z oddychających materiałów, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. To pomaga w utrzymaniu komfortu termicznego i redukuje pocenie się. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na fotele obrotowe, czy klasyczne, powinny być również wykonane z wysokiej jakości materiałów i mieć stabilną konstrukcję. To zapewnia nie tylko trwałość, ale też bezpieczeństwo użytkownika.

Fotele biurowe z podłokietnikami – wyższy poziom komfortu

Podłokietniki są ważnym elementem ergonomicznego fotela biurowego, który wspomaga prawidłową postawę ciała, redukuje napięcie mięśniowe i zapewnia komfort podczas długotrwałego siedzenia. Warto dbać o ich odpowiednie ustawienie i dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika, aby maksymalnie wykorzystać ich korzyści dla zdrowia i wygody. Podłokietnik pozwala na wygodne siadanie oraz wsparcie podczas wstawania. Podłokietnik o odpowiedniej wysokości, miękkości oraz wyprofilowaniu zapewnia odpowiednie podparcie dla całego barku, niwelując w ten sposób bóle i przykurcze mięśni. Decydując się na fotel obrotowy z podłokietnikami, dajesz sobie i swoim pracownikom jeszcze wyższy poziom komfortu.

Fotele obrotowe i tradycyjne dopasowane do Ciebie i Twoich pracowników

Na rynku istnieje wiele rodzajów foteli i krzeseł biurowych. Różnią się rozmiarem, jakością, dodatkowymi funkcjami i udogodnieniami czy designem. Wybierając fotel obrotowy, na pewno należy zwrócić uwagę na zakres regulacji, który ma wpływ na zdrowie i ergonomię pracy. Im więcej różnych funkcji i możliwości dynamicznego siedzenia, tym większa korzyść dla przyszłych użytkowników.

Fotele biurowe oferują również wiele możliwości aranżacyjnych. Szeroki wachlarz tapicerek i materiałów sprawia, że możemy stworzyć wyjątkowe rozwiązanie zgodne z indywidualną wizją biura. Warto zwrócić się do ekspertów w tej dziedzinie – w BKCONCEPT doradzimy, jaki fotel obrotowy lub tradycyjny wpisze się nie tylko w zasady ergonomii, ale też stylistykę biura i charakter Twojej firmy. Zapewniamy także wsparcie w doborze tapicerek czy dodatkowych elementów, dzięki czemu wybrane fotele biurowe – oprócz aspektów zdrowotnych – będą spełniać wszelkie kryteria estetyczne.

Sprawdź ofertę innych mebli i akcesoriów biurowych, oferowanych przez BKCONCEPT – w tym foteli gabinetowych, lad recepcyjnych czy wykładzin do biura.

Szukasz mebli do swojego biura?

Skontaktuj się z nami i opowiedz co możemy dla Ciebie zrobić