Strona główna » Meble akustyczne » Lampy akustyczne

Lampy akustyczne

Nawet najprostsze, wykonywane na co dzień w biurze czynności mogą generować hałas, który obniża komfort pracy, a w konsekwencji może niekorzystnie wpływać na poziom koncentracji. Z problemem tym najczęściej borykają się osoby pracujące w pomieszczeniach typu open space, gdzie trudno znaleźć zaciszny zakątek do pracy w skupieniu. Specjaliści BKCONCEPT pomogą Ci się jednak z nim uporać, proponując wysokiej jakości rozwiązania tłumiące dźwięki, w tym lampy akustyczne.

Lampy akustyczne, które poprawią komfort pracy w Twoim biurze

Podczas codziennej pracy w biurze nie sposób uniknąć dźwięku drukarek, rozmów telefonicznych czy odgłosów pisania na klawiaturze. Z drugiej strony w takich warunkach trudno jest utrzymać produktywność i efektywność pracy na odpowiednim poziomie – okazuje się bowiem, że stres wywołany hałasem może obniżyć wydajność pracowników nawet o 10%. By temu zapobiec, nowoczesne firmy inwestują w meble akustyczne i inne rozwiązania, które wyciszają hałasy i tłumią dźwięki, odczuwalnie poprawiając komfort pracy, co z kolei przekłada się na samopoczucie pracowników.

Lampy akustyczne są jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań, ponieważ łączą dwie funkcje: stanowią źródła światła oraz pochłaniają dźwięk. Lampy akustyczne, zwane też lampami dźwiękochłonnymi, skutecznie redukują odbijanie dźwięku w biurze. Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu do ich produkcji specjalnych materiałów pochłaniających dźwięk, takich jak filc lub inne tkaniny o podobnych właściwościach. Oświetlenie akustyczne doskonale sprawdza się w biurach, szczególnie w pomieszczeniach open space, salach spotkań czy salach konferencyjnych, a ponadto w gastronomii.

Lampy akustyczne do biura – różnorodność modeli i wzorów

Lampy akustyczne to najczęściej lampy wiszące i sufitowe, ale na rynku dostępne są również modele podłogowe, które pozytywnie wpływają na akustykę pomieszczenia. Co warto podkreślić, lampy akustyczne są nie tylko funkcjonalne, ale mogą także stanowić niebanalny element aranżacji wnętrza. Ciekawe formy i kształty, różnorodne rozmiary oraz bogata gama kolorystyczna sprawiają, że z łatwością znajdziesz model idealnie dopasowany do stylistyki Twojego biura.

Oświetlenie dźwiękochłonne, które zapewniają lampy akustyczne, to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Zdecyduj się na projektowanie biura ze specjalistami BKCONCEPT, a my zaproponujemy odpowiednie dla Ciebie lampy akustyczne, które będą spełniały Twoje potrzeby i wymagania oraz dopasują się do stylistyki przestrzeni. W zależności od Twoich potrzeb, zaproponujemy Ci także dodatkowe rozwiązania: budki akustyczne, panele dźwiękochłonne czy akcesoria akustyczne.

Szukasz lamp akustycznych do biura?

Skontaktuj się z nami i opowiedz co możemy dla Ciebie zrobić