Strona główna » Rośliny biurowe

Rośliny biurowe

Rośliny biurowe nie tylko pięknie się prezentują i poprawiają estetykę wnętrza, ale też pozytywnie wpływają na komfort pracy. To o tyle ważne, że w pomieszczeniach biurowych spędzamy znaczną część naszego życia. Przez kilkadziesiąt godzin w tygodniu wdychamy powietrze, którego jakość pozostawia wiele do życzenia. Toksyny i liczne substancje szkodliwe powodują liczne dolegliwości – rozdrażnienie, osłabienie, bóle głowy oraz problemy z koncentracją.

Tymczasem badania naukowe dowodzą, że obecność roślin zielonych znacząco wpływa na poprawę kreatywności i zwiększoną wydajność pracowników. Dlatego tak istotny może okazać się głos doradczy ze strony ekspertów z BKCONCEPT. Nie tylko zaaranżują oni każdą przestrzeń, ale też wskażą, jak dobrać rośliny do Twojego biura.

Rośliny doniczkowe a zdrowe powietrze w biurze

Rośliny doniczkowe do biura to nie tylko naturalne piękno, ale też produkcja tlenu i zdolność oczyszczania powietrza. Niewątpliwą zaletą roślin doniczkowych jest pochłanianie promieniowania pochodzącego ze znajdujących się w Twoim biurze urządzeń elektronicznych – monitorów, laptopów, skanerów, etc. Przebywanie przez wiele godzin dziennie w polu elektromagnetycznym naraża nasz organizm na poważne dolegliwości i niezwykle groźne choroby.

Należy też pamiętać, że szkodliwe substancje znajdujące się w naszym biurze mogą być emitowane przez znajdujące się w pobliżu meble biurowe, wykładziny biurowe, farby, lakiery, kleje, materiały izolacyjne czy środki czystości. Częste bóle głowy, uczucie przesuszonej skóry czy wyschnięta śluzówka oczu może być tego symptomem. Dlatego tak istotna jest wiedza, które rośliny do biura mają zdolność fitoremediacji i absorbowania szkodliwych toksyn (takich, jak benzen, toluen, ksylen czy znajdujący się w klejach, drewnie oraz dywanach – formaldehyd). Toksyny i substancje szkodliwe, które wdychamy, nie tylko obniżają jakość powietrza w biurze, ale też mogą powodować problemy ze zdrowiem.

Rośliny i kwiaty w przestrzeni biurowej

Stosowanie w biurze urządzeń emitujących szkodliwe substancje, a także obecność trucizn przemysłowych, sztucznych materiałów wykończeniowych, ograniczona ilość tlenu w powietrzu powietrza, zła kondycja układów klimatyzacyjnych mogą być wynikiem tzw. syndromu chorego budynku (tzw. syndrom SBB). Nierzadko powodują u pracowników zaburzenia z koncentracją, migreny czy spadki nastroju, a także objawy stricte alergiczne.

Aby zadbać o przyjemną atmosferę i wolne od zanieczyszczeń powietrze, warto skonsultować z ekspertami BKCONCEPT dobór kwiatów do biura. Nasz personel doradzi Tobie, które rośliny skutecznie odfiltrowują zanieczyszczone powietrze, a których gatunków należy unikać. Chętnie odpowiemy też na pytania, które z roślin wymagają odpowiedniej pielęgnacji i dużej uwagi, a które są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu.

Podpowiemy też, jak zadbać o żywe rośliny, by na długo cieszyły oko i pełniły swoje dobroczynne (nie tylko estetyczne i dekoracyjne) funkcje. Nie każda roślina doniczkowa dobrze znosi suche powietrze, słabe oświetlenie czy niezbyt częste podlewanie.

Sztuczne kwiaty do biura

Sztuczne rośliny do biura oczywiście nie zastąpią natury, ale w wielu przestrzeniach mogą się okazać optymalnym rozwiązaniem. Sprawdzą się niewątpliwie w zamkniętych klimatyzowanych biurowcach, gdzie żywe rośliny wymagają odpowiedniej ilości światła, dostępu do wody, przesadzania, przycinania i codziennej pielęgnacji.

Poza tym naturalne kwiaty, z uwagi choćby na niekorzystne warunki biurowe, więdną, gubią liście i kolor, przez co czasem tracą swój urok i dekoracyjną funkcję. Sztuczne kwiaty wciąż kwitną, nadając piękny, miły dla oka wygląd. Poza tym są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie wydzielają zapachów ani nie produkują pyłków. Niestraszna im zmiana warunków w pomieszczeniu.

Sztuczne rośliny mają tę zaletę, że udekorują każde wnętrze i można je postawić lub zamontować praktycznie wszędzie. Poza tym sztuczna roślinność to ogromny wybór dostępnych rozwiązań. To kwiaty doniczkowe, pnącza, krzewy, a czasem całe zielone ściany i gotowe aranżacje, które mogą udekorować na przykład ścianę recepcji czy klatki schodowe.

Zielone aranżacje z BKCONCEPT

Bez względu na to, czy interesują Cię rośliny doniczkowe, rośliny na ścianę czy rośliny wiszące – specjaliści BKCONCEPT odpowiednio zaaranżują dla Ciebie każdą przestrzeń. Doradzimy, które kwiaty biurowe nie potrzebują dużego nasłonecznienia, a także jaki kwiat warto postawić obok drukarki. Pamiętajmy, że dotleniony organizm pracuje znacznie lepiej i wydajniej, a żywe rośliny nie tylko eliminują toksyny i smog elektromagnetyczny, ale też znacznie obniżają poziom bakterii w danym pomieszczeniu.

Zwrócimy też uwagę na odpowiedni rozmiar roślin – czy to naturalnych, czy sztucznych, by pasowały do danego projektu lub przestrzeni. Zdaj się na wiedzę i doświadczenie specjalistów BKCONCEPT, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze meble, akcesoria biurowe i oczywiście rośliny do Twojego biura!

Szukasz roślin do swojego biura?

Skontaktuj się z nami i opowiedz co możemy dla Ciebie zrobić