wilkhahn

W przeciwieństwie do praktycznie każdego innego producenta w branży mebli biurowych, Wilkhahn jest na całym świecie synonimem designu made in Germany. Oferuje wysokiej jakości meble biurowe i dynamiczne meble konferencyjne, które są wzorcami dla całej branży. Około 60 lat temu firma postawiła sobie za cel lepszą wartość użytkową, długotrwałą konstrukcję i trwałość. Kamienie milowe, takie jak: klasyczne krzesło biurowe FS-Line (1980), składany stół konferencyjny Confair (1994), krzesło biurowe Modus (1994) czy krzesło z płozą Aline (2004) ukształtowały sposób, w jaki ewoluowały biura. Najnowsze przykłady pionierskich innowacji to wielofunkcyjne krzesło Chassis, seria konferencyjna Graph czy trójwymiarowe ON i IN, które czołowi eksperci uważają obecnie za najlepsze krzesła biurowe na świecie.

Wilkhahn wyznacza również nowe standardy w zakresie swojego podejścia społeczno-ekologicznego. Jako zdobywca Niemieckiej Nagrody Ekologicznej, firma współpracuje z architektami Frei Otto i Thomasem Herzogiem i od ponad 20 lat aktywnie praktykuje odpowiedzialność za środowisko. Oprócz wielu międzynarodowych wyróżnień, krzesło biurowe ON otrzymało również nagrodę Federal Ecodesign Award.

Friedrich Hahne i Christian Wilkening założyli fabrykę krzeseł w Eimbeckhausen koło Hanoweru. Nazwiska obu założycieli posłużyły później do stworzenia nazwy firmy Wilk-hahn. Wysokiej jakości, solidne krzesła bukowe zostały wykonane z drewna pochodzącego z okolicznych lasów. Zakład produkcyjny nie różnił się zbytnio od innych około 100 małych i średnich producentów krzeseł w okolicy.

Zobacz rzeczy z perspektywy. Bądź uważny. Zachowaj dociekliwy umysł. Nigdy nie wierzyliśmy w ideę czystej formy: kto projektuje meble i wnętrza, tak naprawdę projektuje swoje otoczenie i relacje międzyludzkie. Estetyka zawsze miała dla nas wymiar etyczny. Od lat konsekwentnie podążamy nowymi ścieżkami w projektowaniu; od lat praktykujemy uczciwe, odpowiedzialne partnerstwo. Z naturą, z naszymi pracownikami i technologią, którą stosujemy.

Podobne wpisy