soft line

Softline to duńska firma o globalnym zasięgu. Założona w 1979 roku projektuje, rozwija i produkuje nowoczesne meble do przestrzeni publicznych i domów prywatnych. Zawsze dokłada wszelkich starań, aby sprostać specyficznym potrzebom i życzeniom architektów, projektantów wnętrz i klientów na całym świecie.

Softline powstało jako oddział firmy K. Balling-Engelsen A/S, duńskiego producenta technicznej pianki poliuretanowej. Wysokiej jakości, elastyczna pianka jest od dziesięcioleci preferowanym materiałem do produkcji mebli ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Firma Softline powstała, aby wykorzystać tę wszechstronną piankę i opracować innowacyjne i funkcjonalne meble dla nowoczesnego stylu życia.

Od 2003 roku Softline A/S jest niezależnym, prywatnym przedsiębiorstwem z fabryką w Danii, gdzie rzemiosło tapicerskie wykonywane jest ręcznie w oparciu o skandynawskie tradycje – z ekologicznych materiałów.

W 1980 roku Softline rozpoczął współpracę z wielokrotnie nagradzanym duńskim projektantem Kurtem Brandtem. Pierwszym projektem, który stworzył, była sofa PAX, która odniosła wielki sukces. Była to funkcjonalna i innowacyjna sofa, którą z łatwością można było przekształcić w podwójne łóżko – przełomowe połączenie designu i funkcjonalności, które jest teraz naszym znakiem rozpoznawczym. Dzięki ciekawemu i kreatywnemu umysłowi Kurt Brandt miał wyjątkową zdolność dostrzegania nowych sposobów wykorzystania pianki i szeroko badał możliwości i potencjał materiału. W latach 80. i 90. stworzył wiele unikalnych mebli – atrakcyjnych, rzeźbiarskich i ponadczasowych projektów, które umieściły Softline na mapie nowoczesnego designu.

Podobne wpisy