muuto

Nazwa Muuto pochodzi od fińskiego słowa muutos, oznaczającego nową perspektywę. To cała filozofia firmy Muuto, która opierając się na swoich skandynawskich korzeniach, tworzy funkcjonalne, dobrze wykonane przedmioty o trwałej estetyce i szczerym wyrazie. Zanim wprowadzi nowy projekt Muuto, chce mieć pewność, że dodaje on nową perspektywę, opierając się na silnym dziedzictwie, ale w nowoczesnym kontekście – w jakiś sposób ulepszając lub rzucając wyzwanie temu, co zostało stworzone wcześniej.

Muuto zaprasza do współpracy takich projektantów, którzy podzielają ten sam sposób myślenia. Tworzą produkty ze współczesnym spojrzeniem na tradycję, które oddają istotę skandynawskiego designu. Którzy są chętni do odkrywania przyszłościowego podejścia do naturalnych materiałów, komfortu, kunsztu i trwałości. Osoby, które wnoszą świeże spojrzenie do tworzenia czegoś nowego, a także nowe sposoby ponownego wyobrażenia sobie czegoś starego.

Ludzie mają tendencję do przyciągania czegoś, co wydaje się znajome, ale nowe. Celem Muuto jest tworzenie projektów, które są zachęcające i intuicyjnie atrakcyjne. Projekty powinny wzbudzać ciekawość i zainteresowanie – bez narzucania się otoczeniu. Bo krzesło w jednym wnętrzu może wydawać się miękkie i eleganckie, a w innym nowocześnie i odważnie. Wszystko zależy od perspektyw.

Przedmioty stworzone przez Muuto są wysublimowane dzięki nowym perspektywom, cieszą się uznaniem na całym świecie, reprezentujące najlepsze współczesne skandynawskie wzornictwo.

„PRZEDMIOTY WPŁYWAJĄ NA NASZE WRAŻENIE PRZESTRZENI I TO, JAK SIĘ CZUJEMY W ICH OBECNOŚCI”

Projekty Muuto to więcej niż wzornictwo. Mają charakter ponieważ zawierają detale, które rezonują z nami na głębszym poziomie, co skutkuje obecnością przedmiotu. Tworzą scenę do spożywania posiłków i spotkań towarzyskich, wpływają na bardziej skoncentrowaną atmosferę pracy, a także dobre samopoczucie. Każdy zna uczucie wchodzenia do pomieszczenia, w którym czuje się dobrze.

Podobne wpisy