fameg

Od samego początku działalność firmy Fameg oparta była na niezwykłym dziedzictwie genialnego wiedeńskiego wynalazcy, prekursora gięcia drewna bukowego, pioniera w dziedzinie produkcji mebli giętych na skalę przemysłową – Michaela Thoneta. Jego synowie, w roku 1881, uruchomili w Radomsku zakłady „Bracia Thonet”, produkujące po dziś dzień, klasyczne meble thonetowskie, słynące ze swej stylistyki, lekkości i wyjątkowej długowieczności.

Produkowane w XIX wieku przez rodzinną firmę niezwykle wygodne krzesła, podbiły serca bywalców wiedeńskich kawiarni, a następnie zachwyciły całą Europę, zdobywając nagrody i rozgłos na świecie. Do najbardziej znanych miłośników i użytkowników należeli między innymi Johannes Brahms, Charlie Chaplin, Marilyn Monroe, Liza Minnelli i Pablo Picasso.

Fameg nieprzerwanie doskonali produkcję mebli, docenionych na wszystkich kontynentach. Będąc spadkobiercami ponad 140 letniej unikalnej technologii, wciąż się rozwija i obecnie jest jednym z największych producentów drewnianych krzeseł giętych w Europie oraz należy do liderów tej branży na świecie. Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś ponad 700 pracowników i stosuje zaawansowane technologie, jednak tak samo jak przed ponad wiekiem priorytetem pozostaje dla staranność rzemiosła, precyzja wykonania i szczególna dbałość o detale. Dzięki ścisłej współpracy z cenionymi polskimi i europejskimi projektantami, krzesła i fotele Fameg zyskują uznanie w branży, zdobywając międzynarodowe nagrody i wyróżnienia, a także, co najważniejsze – uznanie klientów. Uniwersalne i ponadczasowe wzornictwo mebli Fameg doskonale sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Podobne wpisy