Giroflex 40 – wygodny i ergonomiczny fotel biurowy

Dziś testujemy nowość GIROFLEX 40, zatem trochę o krzesłach biurowych

Pierwsza koncepcja krzesła obrotowego sięga XV wieku. Jednak ich prawdziwy rozwój przypada na wiek XIX, w którym wraz z rozwojem i pojawieniem się transportu kolejowego istotna stała się szybkość przemieszczania się w biurze w celu np. realizacji zamówień.

Jedną z firm, która przyczynia się do rozwoju krzesła biurowego jest GIROFLEX, który w 1926 wprowadził krzesło obrotowe z systemem zawieszania. Było to tzw. „Spring Swivel”, którego projekt został opatentowany na całym świecie, ustanawiając przyczółek firmy w branży mebli biurowych, gdy era przemysłowa w pełni się rozkręciła.

Nazwa marki „Giroflex”, co oznacza „obrócić się i zgiąć”, została wprowadzona w 1948 roku

U szczytu ekscytacji w połowie stulecia Giroflex kontynuował ekspansję, wkrótce w 1949 roku powstał pierwszy zagraniczny zakład produkcyjny i dystrybucyjny w Belgii. Następnie oddziały w Niemczech, Holandii i Francji. Nawet rozszerzając swój zasięg na Amerykę Południową dzięki zakładowi produkcyjnemu w Brazylii.

Od 1962 roku GIROFLEX angażuje uznanych na całym świecie ergonomistów w celu wypracowania rozwiązań mających na celu wypracowanie komfortowych i zdrowych rozwiązań dla tych, którzy siedzą przez dłuższy czas.

Dzięki doświadczeniu, badaniom i ekspertyzie fotele GIROFLEX wyróżniają się ergonomią i designem dając przyjemność dla ciała i dla oka

GIROFLEX 40 jest elegancki, energetyzujący i zorientowany na zdrowie. Ma ergonomiczny kształt, który ma wszystkie cechy krzesła Giroflex – wizualnie uproszczony, aby stworzyć bardziej miękkie, bardziej przystępne krzesło – idealny do otwartych przestrzeni biurowych, a także do bardziej prywatnych biur. Wiele możliwych regulacji sprawia, że siedzi się na nim bardzo wygodnie a plecy się nie męczą.

Krzesło biurowe Giroflex 40 zostało zaprojektowane w technologii synchronizacji ruchu, która stymuluje naturalne ruchy Twojego ciała. Gdy odchylasz siedzisko do tyłu, klatka piersiowa również się otwiera. Mechanizm synchroniczny w fotelu dostosowuje swoją pozycję względem Twoich własnych ruchów w stosunku około 1:2.

Podparcie lędźwiowe pomaga utrzymać naturalną krzywiznę dolnego odcinka kręgosłupa.
Przednia część siedziska jest pochylona do przodu o 7°, co zmusza do siedzenia z prawidłową postawą. Dzięki temu zmniejsza się nacisk na uda i poprawia krążenie krwi.

To komfort i wygoda z odpowiednim podparciem pleców.
Giroflex 40 to idealny fotel biurowy dla do aktywnych profesjonalistów, którzy cenią sobie zdrowy styl życia, dynamiczne środowisko pracy i doskonały design.

Podobne wpisy