Jak urządzić biuro w stylu skandynawskim?

Czym wyróżnia się skandynawski design?

Naturalność, prostota i minimalizm to główne cechy wnętrza w stylu skandynawskim. Skandynawski design to wnętrza funkcjonalne i pełne niczym nie zakłóconej przestrzeni. Naturalne materiały i delikatne odcienie sprawiają, że meble i akcesoria skandynawskie dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności.

Biorąc pod uwagę, że minimalizm jest jednym z dzisiejszych trendów w wyposażaniu wnętrz, to skandynawski styl doskonale wpisuje się w te trendy i tym samym znajduje wielu zwolenników.

Dobór kolorów i form sprawia, że skandynawskie wnętrze niemal pozwala poczuć się jak na łonie natury. Jednocześnie swoją przestrzennością nie zakłóca tej natury. Pomaga odnaleźć spokój, harmonię oraz efektywnie się zrelaksować i odpocząć.

Czy skandynawski design pasuje do biura?

Zważywszy na pęd dzisiejszego świata, wielość informacji oraz bodźców to minimalistyczne wnętrze z pewnością zasługuje na uwagę, gdy na myśli mamy wyposażenie biura. Proste formy, minimalistyczne meble i dodatki nie będą zakłócać przestrzeni. Wręcz przeciwnie, wprowadzą spokojną atmosferę sprzyjającą koncentracji, tym samym umożliwiając efektywną pracę. Skandynawski design w biurze może być również pełen ciepłych i przyjemnych kolorów, które stanowią idealne tło do pracy kreatywnej.

Skandynawski styl może dawać w biurze wiele korzyści, takich jak: 

  • spokój i harmonia ułatwiające pracę dzięki prostocie
  • łatwość w zorganizowaniu się dzięki dbałości o przechowywanie i organizację
  • poczucie większej przestrzeni jako zasługa minimalizmu
  • wygoda i komfort użytkowania

Jakie meble wybrać do biura w stylu skandynawskim?

Wszystkie najważniejsze cechy designu skandynawskiego znajdziemy w meblach i akcesoriach marki MUUTO. To marka, której nazwa pochodzi od fińskiego słowa muutos, oznaczającego nową perspektywę. To cała filozofia firmy Muuto, która opierając się na swoich skandynawskich korzeniach, tworzymy funkcjonalne, dobrze wykonane przedmioty o trwałej estetyce i szczerym wyrazie.

Celem Muuto jest tworzenie projektów, które są zachęcające i intuicyjnie atrakcyjne. Projekty powinny wzbudzać ciekawość i zainteresowanie – bez narzucania się otoczeniu. Bo krzesło w jednym wnętrzu może wydawać się miękkie i eleganckie, a w innym nowocześnie i odważnie. Wszystko zależy od perspektyw.

Przedmioty stworzone przez Muuto są wysublimowane dzięki nowym perspektywom, cieszą się uznaniem na całym świecie, reprezentujące najlepsze współczesne skandynawskie wzornictwo. W ofercie znajdziemy sofy, ławki, stoły, półki, meble do przechowywania, lampy i akcesoria.

Produkty MUUTO są obecne w wielu krajach na całym świecie. Można je znaleźć zarówno w prywatnych domach w Stanach Zjednoczonych, czy też w GOOGLE w Kalifornii.

Podobne wpisy